Plastikowe deski do krojenia

Zestawy desek do krojenia z plastiku

Każdy kto lubi gotować wie, że są przedmioty, które niesamowicie ułatwiają przygotowywanie potraw: ostre jak brzytwa noże, funkcjonalne garnki oraz deski do krojenia. Drewniane, bambusowe, szklane, silikonowe, z tworzyw sztucznych – każdy rodzaj desek do krojenia ma swoje niepowtarzalne właściwości. Dlatego decydując się na zakup konkretnego produktu, warto poznać jego specyfikę. Bez dwóch zdań, najpopularniejsze w kuchni są plastikowe deski do krojenia. Produkty te są nie tylko dziecinnie proste w pielęgnacji, ale też niezwykle uniwersalne. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru deski do krojenia z plastiku? Dlaczego elastyczne deski do krojenia z plastiku świetnie sprawdzają się w komplecie z drewnianymi, masywnymi deskami? Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w naszym przewodniku dotyczącym plastikowych desek do krojenia.


Plastikowe deski do krojenia

Desc

11 ProduktówDesc

11 Produktówplant image

POPULARNE PRODUKTY

Zobacz, co inni najczęściej wybierają

Plastikowe deski do krojenia: na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru?

Decydując się na zakup deski do krojenia z plastiku musimy pamiętać, że jest to produkt, który ma nieustanny kontakt z żywnością. Oznacza to, że przedmiot ten musi być wykonany z tworzyw sztucznych, które zachowują neutralność wobec jedzenia. Warto też zwrócić uwagę na ilość oraz rodzaj łączeń spajających poszczególne elementy plastikowej deski do krojenia. Nie mogą być one w żaden sposób szkodliwe dla naszego zdrowia. Wielu osobom wydaje się, że deski drewniane są o wiele bardziej higieniczne niż plastikowe deski do krojenia. Nie jest to jednak prawda. Deski do krojenia z plastiku są wykonane z wolnych od zanieczyszczeń materiałów, które zapobiegają namnażaniu się bakterii. Dopiero w trakcie użytkowania na powierzchni produktu pojawiają się zacięcia, w których mogą gromadzić się nieczystości. Jednak dość łatwo się ich pozbyć, myjąc komplety desek do krojenia z plastiku w zmywarce. Decydując się na konkretne plastikowe deski do krojenia warto sprawdzić, czy przeznaczone są one do każdego rodzaju ostrza. Deski do krojenia z plastiku są bardzo kompaktowe. Nie zajmują tak wiele miejsca jak deski drewniane lub szklane, dlatego można je z łatwością schować do szuflady i wyciągnąć dopiero, gdy jest taka potrzeba. Jest to nie tylko istotne ze względów estetycznych, ale też praktycznych. Przygotowując przeróżne potrawy często kroimy lub siekamy produkty o intensywnym zapachu np. ryba, czosnek, cebula. Decydując się na komplety desek do krojenia z plastiku możemy przeznaczyć daną deskę do konkretnej żywności. Sporym ułatwieniem jest zróżnicowana kolorystyka produktów, dzięki temu łatwiej nam zapamiętać, które produkty przygotowujemy na wybranej przez nas macie do krojenia. Sporym ułatwieniem są również elastyczne deski do krojenia z plastiku, takie jak dostępny w naszym sklepie komplet PRESTO. Czerwona mata może służyć do krojenia ryb i mięs, żółta do warzyw, a najmniejsza zielona do pieczywa lub nabiału. Jest to bardzo higieniczne rozwiązanie, które pozwala nam zadbać o zdrowie nasze oraz naszych najbliższych.

Dlaczego deski do krojenia z plastiku powinny pojawić się w naszej kuchni?

Tak jak już wspomnieliśmy, używanie desek do krojenia z plastiku ma wiele korzyści. Najważniejszą z nich jest dziecinnie prosta pielęgnacja. Tak jak w przypadku desek drewnianych musimy nastawić się na długie zabiegi: olejowanie, dokładne czyszczenie i suszenie, tak plastikowe deski do krojenia wystarczy przepłukać lub wyszorować z użyciem detergentów , a później włożyć do zmywarki. Jest to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Tworzywa sztuczne, z których wykonane są deski nie chłoną intensywnych zapachów. Deski do krojenia z plastiku są lekkie i wygodne w przenoszeniu z miejsca na miejsce, dlatego możesz przesypać pokrojone warzywa lub mięso prosto do garnka lub na patelnię. Ułatwia to dbanie o czystość w kuchni. Kompaktową deskę do krojenia z plastiku możesz zabrać ze sobą na wyjazd lub pod namiot. Dzięki temu nawet w polowych warunkach możesz przygotować pyszne śniadanie lub obiad. Deski do krojenia z plastiku to ogólnie dostępne produkty, które występują w różnych kształtach, kolorach, a dodatkowo posiadają wiele udogodnień. Jakich?

Komplety desek do krojenia z plastiku – dodatkowa pomoc w kuchni

Decydując się na zakup wybranej deski do krojenia, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona jakieś dodatkowe cechy, które ułatwią nam pracę w kuchni. Mogą to być specjalne wgłębienia wokół obwodu, tak jak w przypadku deski do krojenia z plastiku PRECIOSO. Dzięki temu płyn, pojawiający się na desce podczas krojenia np. pomidora, nie wylewa się na kuchenny blat. Jest to bardzo pomocne podczas siekania warzyw puszczających soki. Ważny jest też kształt deski oraz jej elastyczność. Deski do krojenia PRESTO, kształtem przypominają łopatkę ułatwiającą przenoszenie pokrojonych produktów prosto do garnka lub na patelnię. W sprzedaży dostępne są również komplety desek do krojenia z plastiku, w różnych kolorach, dodatkowo oznaczone symbolami - osobne do warzyw, mięsa, nabiału. Elastyczne deski do krojenia z plastiku mogą posiadać szalone kolory i zdobienia (deski imitujące kasetę magnetofonową, adapter lub płytę winylową), dlatego są świetnym pomysłem na prezent dla osób lubiących spędzać czas w kuchni.

To Top