Sofy 3-osobowe

Salon to wnętrze, w którym zawsze znajduje się wieloosobowe siedzisko skupiające całą rodzinę. Komfortowy mebel wypoczynkowy znakomicie wypełnia przestrzeń i wzbogaca ją

zarówno o walory praktyczne, jak i estetyczne. W dużych i średnich pokojach dziennych zdecydowanie królują sofy 3 osobowe, które stanowią optymalne rozwiązanie aranżacyjne.

Wyniki: 72

Wyniki: 72

make it real
rating
98% zadowolonych klientów
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
1270 Opinii
plant image

POPULARNE PRODUKTY

Co musisz wiedzieć o sofach 3 osobowych?

Sofa 3 osobowa - zalety

Poziom komfortu, który gwarantuje nam sofa 3 osobowa, jest bardzo wysoki – zarówno w chwilach, gdy wykorzystywana jest jako siedzisko, jak i w momencie, gdy służy za posłanie. Warto bowiem podkreślić, że mebel tego typu pozwala nam nie tylko na wygodne spędzanie czasu w gronie najbliższych, ale również na indywidualny odpoczynek w pozycji leżącej. Standardowa głębokość bez problemu pomieści jedną osobę. Jeśli jednak zależy nam na możliwości rozłożenia konstrukcji, wówczas skierujmy swoje zainteresowanie ku modelom regulowanym. Sofa 3 osobowa rozkładana do przodu z pojemnikiem na pościel gwarantuje nam jeszcze więcej korzyści! Z powodzeniem może być bowiem przeobrażona w posłanie dwuosobowe. Kolejnym niewątpliwym plusem tego rodzaju produktu jest jego pojemność. W wyposażeniu najczęściej znajduje się bowiem dodatkowa skrzynia, doskonała do przechowywania tekstyliów, takich jak koc bawełniany. Istotną zaletą tych mebli jest również fakt, że znakomicie sprawdzają się w funkcji dodatkowego posłania dla gości lub standardowego wyposażenia np. kawalerki.

Aranżacja sofy 3 osobowej – ponadczasowe trendy

Wieloosobowe siedzisko musi zostać perfekcyjnie dopasowane do naszego otoczenia. Niepożądanym jest bowiem, aby mebel powodował utrudnienia w komfortowym przemieszczaniu się po pokoju lub w dostępie do innych elementów wyposażenia. Zdecydowanie najczęściej sofy 3 osobowe lokalizowane są obok wybranej ściany. Jest to bezpieczna opcja, która pozwala na zachowanie pustego centrum. Naszym zdaniem istnieje jednak mnóstwo ciekawych rozwiązań aranżacyjnych, które warto rozważyć. Jeśli w naszym domu występuje salon połączony z kuchnią, wówczas wykorzystanie sofy 3 osobowej w formie swoistej ścianki działowej między pomieszczeniami, może okazać się strzałem w dziesiątkę! Aby wykorzystać w praktyce ten trend, wystarczy umiejscowić siedzisko np. w miejscu wizualnego przejścia jednego wnętrza w drugie.Dobierz poduszki dekoracyjne do swojej nowej sofy. Kolejnym pomysłem, który możemy zarekomendować, jest usytuowanie mebla w części wypoczynkowej. Dodając do niego odpowiedniej wysokości blat kawowy oraz sprzęt typu RTV, możemy w szybki sposób stworzyć kącik relaksacyjny. Śmiało zlokalizujmy go w centrum pomieszczenia, gdyż wieloelementowa kompozycja sprawdzi się w tym obszarze doskonale!

Dodatki do sofy 3 osobowej

Każdy mebel wypoczynkowy ma potencjał dekoracyjny. Niekiedy już sam w sobie stanowi on efektowną ozdobę. W innych przypadkach warto dodać do niego kilka elementów, które skutecznie zwiększą atrakcyjność zarówno samego wyposażenia, jak i całego otoczenia. Kanapa 3 osobowa jest nierozłącznie związania z tekstylnymi akcesoriami, które błyskawicznie wprowadzają do naszego wnętrza powiew kolorów i pożądanego stylu. Poduszki glamour stanowią znakomity pomysł na wzbogacenie przestrzeni salonu i dodania jej przytulnego klimatu. Wybierając jakiekolwiek elementy tego typu, kierujmy się jednak najważniejszą zasadą, w ramach której cała kompozycja powinna być spójna i harmonijna. Jeśli nasza sofa 3 osobowa rozkładana do przodu z pojemnikiem na pościel utrzymana jest w minimalistycznej stylistyce, wówczas miękkie poszewki z wypełnieniem mogą charakteryzować się dowolną formą. Kolor z kolei powinien zostać dopasowany zarówno do samej tapicerki mebla, jak i całego otoczenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że efekt będzie doskonały.

To Top