Stoliki kawowe

W każdym domu warto zadbać o przestrzeń stworzoną z myślą o spotkaniach w gronie rodziny i przyjaciół. Z drugiej strony, wszyscy z nas potrzebują od czasu do czasu chwili wyłącznie dla siebie. Prywatna oaza spokoju może sprawdzać się w naszym otoczeniu na wiele różnych sposobów. Jak zaaranżować perfekcyjny kącik wypoczynkowy w salonie? Stolik kawowy to mebel, od którego warto jest zacząć.

Wyniki: 453

Wyniki: 453

make it real
rating
98% zadowolonych klientów
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
Layer 1
1265 Opinii
plant image

POPULARNE PRODUKTY

Kilka słów o stoliku kawowym

Nieduży element wyposażenia posłuży swoim potencjałem w każdym domowym zaciszu. Niepozorny blat bez problemu pomieści przekąski i gry planszowe podczas wszystkich spontanicznych imprez. Mały stolik to coś, co naszym zdaniem musi znaleźć się w przestrzeni salonowej i zacisznej strefie wypoczynkowej.

Stolik kawowy jako centrum pomieszczenia

W stworzeniu komfortowej i funkcjonalnej przestrzeni salonowej, pomocnym rozwiązaniem może okazać się podzielenie wybranego wnętrza na umowne części. W pokoju dziennym warto postawić na strefę jadalnianą i wypoczynkową. Podziału można dokonać nie tylko poprzez ściany i ścianki działowe, gdyż w tym celu świetnie sprawdzają się również standardowe elementy wyposażenia danego wnętrza. W strefie, w której na co dzień jadamy wspólne posiłki, centralny punkt stanowi pokaźnych rozmiarów stół. Z kolei w części wypoczynkowej króluje jego mniejszy, ale niemniej istotny odpowiednik – stolik kawowy. Niepozorny mebel charakteryzuje szereg użytkowych walorów związanych z praktycznym zastosowaniem. Nierzadko za sprawą unikatowego designu, dodaje on również wyjątkowego charakteru całemu pomieszczeniu. Otaczając blat wybranego mebla pożądaną liczbą i typem miejsc siedzących, bez problemu stworzysz klimatyczne centrum o konkretnym przeznaczeniu.

Praktyczny stolik do salonu

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru perfekcyjnej ławy do salonu? Oprócz materiału, z którego został wykonany konkretny model, ważnym wyznacznikiem jest oczywiście wygląd. Design produktu ma jednak nie tylko znacznie w kontekście kompozycji wnętrza, ale determinuje również jego funkcjonalność. Konstrukcja mebla bezpośrednio wpływa na możliwości i sposoby późniejszego użytkowania. Minimalistyczny stolik kawowy sprawdzi się w aranżacjach industrialnych i loftowych. Prosta konstrukcja może jednak nie zadowolić każdego. Jeśli poszukujesz dodatkowych funkcji, to zachęcamy do zwrócenia uwagi na wariant z podwójnym blatem. Umieszczona poniżej wierzchniej płyty dodatkowa półka sprawdzi się idealnie jako miejsce do ukrycia przekąsek i stosu kolorowych magazynów. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również stolik kawowy boczny, nazywany pomocniczym. Ustaw go nieopodal sofy i ciesz się prywatnym kącikiem dowodzenia, w którym wszystko jest w zasięgu ręki!

Jak wybrać stolik kawowy?

Szeroki wybór modeli dostępnych na rynku może przyprawić o istny zawrót głowy. Ciekawe wizualnie warianty, choć zwracają uwagę, mogą okazać się całkowicie nieużytecz